31 okt

Uitgesteld! Top2000 – dienst “maar ik geloof….

En je kunt niets zeker weten, want alles gaat voorbij, maar ik geloof, ik geloof, ik geloof, ik geloof in jou en mij

Deze tekst komt uit het liedje ‘Avond’ van Boudewijn de Groot en staat jaarlijks hoog in de top2000 lijst. Waarschijnlijk omdat de sfeer van het nummer zo goed bij de tijd van het jaar past en omdat het gewoon mooie muziek is. Zal het vanwege de onzeker tijden nu nog hoger eindigen dan in andere edities? Je kunt je natuurlijk afvragen of deze klassieker van Boudewijn de Groot specifiek iets met het christelijk geloof te maken heeft, maar het feit dat het jaar in jaar uit zoveel mensen aanspreekt, zegt toch wel iets. Het liedje verwoordt een verlangen naar houvast en zingeving. Dat geldt voor nog veel meer liedjes uit deze lijst: je kunt er een gebed in horen of een geloofsbelijdenis: bijvoorbeeld ‘Pak maar mijn hand’ van Nick en Simon of ‘Tears in heaven’ van Eric Clapton.

Met pianist Jens en zangeres Mirte van Hoof en vaste gast Sira van der Eijk gaan we dit jaar een bijzondere top2000-dienst meemaken. Er zullen minder mensen in de kerk aanwezig zijn dan andere jaren, maar via de livestream van www.pknfijnaart.nl kan iedereen meekijken. Wel hebben we afgsproken dat als er helemaal geen mensen in de kerk aanwezig zouden kunnen zijn, de dienst wordt uitgesteld. Maar noteer het vast: 15 november, 19.00 top2000-dienst vanuit De Dorpskerk